HOTELE

Noclegi w Niemczech - jak znaleźć korzystną ofertę?

5/5

Nie ulega wątpliwości, ze Niemcy to kraj atrakcyjny dla Polaków pod wieloma względami. Nasz zachodni sąsiad to cel zarówno wyjazdów turystycznych, jak i zarobkowych. Również prowadzenie własnej firmy często wymaga przyjmowania zleceń poza granicami kraju. Nierzadko w takiej sytuacji cały zespół pracowników należy delegować setki kilometrów od miejsca zamieszkania. 

Jak znaleźć tani nocleg w Niemczech?

Wiele osób zadaje sobie pytanie na co zwracać uwagę szukając noclegu w Niemczech. Bez wątpienia warto poznać wcześniej topografię regionu docelowego. Najważniejsza zasada jest prosta i mówi, że im bliżej do słynnych atrakcji turystycznych, tym nocleg jest droższy. Warto zatem szukać kwatery w okolicach dużych węzłów komunikacyjnych tj. dworce kolejowe i autobusowe, stacje metra, a nawet porty lotnicze, aby w konsekwencji nie tracić czasu ani pieniędzy na nużące dojazdy. Dobrym rozwiązaniem są też hotele w Niemczech przy autostradzie. Kwatery dla pracowników są wysoce pożądane m.in. przez firmy, które trudnią się wykonywaniem pracy sezonowej. Kiedy nagle potrzeba wielu rąk do pracy, zatrudnionym osobom należy zapewnić godne warunki mieszkaniowe z dala od domu. Można je szybko znaleźć na stronie www.hotel-pracowniczy.pl.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kwatery?

Tanie noclegi Niemcy oferują praktycznie w każdym regionie. Nie znaczy to jednak, że wszystkie posiadają dobry standard. Warto na to zwrócić uwagę już na etapie filtrowania tysięcy ofert, które zalewają internet.

Bardzo ważną kwestią stanowi wyposażenie mieszkania. Dość często jest ono na minimalnym poziomie, co nie zawsze ma swoje odzwierciedlenie w cenie. Warto zatem sprawdzić czy np. w pokoju znajduje się prywatna łazienka albo właściciel zapewnia nieograniczone połączenie z internetem. W ofertach wynajmu najczęściej zaznaczana jest też maksymalna ilość osób, mogących zamieszkiwać daną kwaterę. Należy przy tym zachować czujność i sprawdzić czy podejrzanie atrakcyjna cena nie oznacza po prostu pokoju wieloosobowego.

Niezwykle ważne jest również to, co zawiera cena wynajmu – sam nocleg czy również Nabenkosten i Endreinigung. Choć zużycie prądu i wody, zazwyczaj zawarte jest w cenie lokalu warto zachować czujność. Również końcowe sprzątanie, a często nawet ręczniki i pościel bywają płatne dodatkowo.

Czy hotele pracownicze to dobre rozwiązanie?

Nie ulega wątpliwości, że konieczność codziennych dojazdów do pracy, nawet jeśli są to odległości nie większe niż 100 km, bardzo często powoduje dyskomfort u pracowników, a także generuje stosunkowo duże koszty związane m.in. z eksploatacją pojazdu czy biletami komunikacji. Ponadto duży ruch na drogach czy nawet zmęczenie mogą skutkować częstymi spóźnieniami lub brakiem wydajności w miejscu pracy. Noclegi dla pracowników w pobliżu zakładu pozwalają cieszyć się dogodnymi warunkami odpoczynku, a co więcej dają okazję do zobaczenia wielu interesujących miejsc po zakończeniu pracy. Co więcej, hotele pracownicze z zasady są rozwiązaniami niskobudżetowymi, co w dużym stopniu przekłada się na potencjalne zyski w przyszłości.